ПАМ'ЯТКА ДЛЯ БАТЬКІВ



«Щодо запобігання захворюваності на грип та інші ГРВІ»

Щоб захистити своїх малят від різних інфекцій, нездужань і вірусів, можна знайти безліч порад із профілактики захворювань, але всі вони вкладаються в сім основних правил.

Правило перше:
Регулюй температуру

У холодну пору року особливо важливо стежити за температурою в приміщенні та привчати дитину до помірного клімату. Імовірність захворіти значно підвищується, якщо дитині доводиться виходити із надто теплого приміщення на холодне повітря та навпаки. Такі перепади температури можуть дуже вплинути на здоров'я дитини.

Одягайте дитину відповідно до погоди, намагайся не закутувати надто сильно. Перегрівшись, малюк може застудитися дорогою додому. Старші діти нерідко повертаються з прогулянки з мокрими ногами, люблять прогулятися без шапки та спробувати бурульку на смак. У цьому випадку треба як слід прогріти дитину у ванній або ж зробити ножну ванну на 15 хвилин. А після ванни – одягти на бешкетника теплі шерстяні шкарпетки та почастувати гарячим молоком.

Правило друге: Більше зволоження
У холодну пору року різні опалювальні системи, обігрівачі та кондиціонери дуже висушують повітря в приміщенні, а це шкідливо не лише для малюка, а й для його батьків. Адже, слідом за повітрям, висихає слизова оболонка носоглотки. Через це мікроби та віруси потрапляють одразу всередину організму та не затримуються на вологих ворсинках. Щоб зволожити повітря в приміщенні, необхідно частіше провітрювати кімнату. Непогано допомагають відкриті ємності з водою та щоденне вологе прибирання.

Іноді не зайвим буде додаткове зволоження слизової носа. Однак не варто використовувати судинозвужувальні краплі. Найкраще злегка промивати носик сольовим розчином.

Грип – це гостра вірусна хвороба, яка характеризується інтоксикацією та ураженням верхніх дихальних шляхів і періодично набуває епідемічного та пандемічного характеру.

Розрізняють три типи вірусу – А,В,С.
Треба знати:
Джерело інфекції – хвора людина.
Шлях передачі – повітряно-крапельний.
Епідемія грипу типу А має вибуховий характер: протягом 2-х місяців хворіє 20 - 50% населення. Після хвороби імунітет 1- 3 роки.

Епідемія грипу, що викликається вірусом В, повторюється кожні 3 – 4 роки. Розповсюджується повільно та триває зазвичай 2-3 місяці, охоплюючи не більше 25% населення. Після хвороби імунітет зберігається 3-6 років.
Інкубаційний період 1-2 доби.
Без ускладнень хвороба закінчується на 5-7 добу.
Профілактика забезпечується масовою вакцинацією у передепідемічний період.

Симптоми хвороби:
Зазвичай хвороба починається раптово, зі збільшенням температури тіла(39-40 градусів).

Людину морозить.
З’являється почуття нездужання та розбитості.
Головний біль.
Біль у спині, попереку, кінцівках.
Можуть виникнути ускладнення хвороби( запалення легень, бронхіт).

Що перевіряти:
Слідкуйте за температурою тіла.
Перевірте в медичній карті, чи була зроблена вакцина.


Під час високого ризику захворювання на ГРВЗ не відвідуйте місця, де можливе велике скупчення людей.

За можливості зведіть до мінімуму поїздки у громадському транспорті (автобуси, тролейбуси, метро тощо).

Остерігайтеся близького контакту з людьми, які мають симптоми грипу або інших ГРВЗ.

Часто мийте руки з милом. Якщо немає такої можливості, використовуйте спеціальні алкогольвмісні засоби для оброблення та знезараження рук.

Не торкайтесь слизових оболонок очей, носа, рота немитими руками.
При чханні та кашлі прикривайте рот одноразовою хустинкою. Забезпечте дитину такими хустинками.

Часто провітрюйте приміщення вдома та на роботі.

Уникайте поцілунків, обіймів, рукостискань тощо.

Не допускайте переохолодження або перегрівання організму.

Змащуйте слизові оболонки носа оксоліновою маззю.

Проводьте щоденне вологе прибирання кімнат.


Організовуйте собі та дитині повноцінне, вітамінізоване харчування з достатньою кількістю природних джерел вітаміну С (свіжі овочі та фрукти) та        фітонцидів (часник, цибуля, імбир тощо).

При погіршенні самопочуття залишайтеся вдома, не займайтеся самолікуванням — викличте лікаря для обстеження та призначення ефективного лікування.

При появі ускладнень захворювання на грип у вас чи вашої дитини не зволікайте. Організуйте госпіталізацію з метою отримання кваліфікованої допомоги    медиків.