В здоровому тілі - здоровий дух

Усі ми знаємо, що немає в людини більшої цінності, ніж здоров’я. Батьків, передусім, хвилює питання, як зміцнити здоров’я дітей. Головне завдання дорослих полягає в тому, щоб змінити на ліпше ставлення до власного здоров’я. Щоб дитина могла піклуватися про своє здоров’я та здоров’я інших, необхідно виховати в неї свідоме ставлення до здорового способу життя.  Діти звикають жити в певному ритмі уже з часу появи на світ. Із віком вони дізнаються, що таке " режим". Помічають, як розпорядок дня впливає на настрій, стан організму та здоров’я в цілому. 
                                                              
Відомо, що для організації і проведення різних видів діяльності у дошкільних навчальних закладах необхідна гнучка, розвивальна система освітнього процесу, основою якої є збалансований режим організації життєдіяльності дитини. 

Організація життєдіяльності передбачає врахування специфіки роботи навчального закладу, віку працездатності дітейРаціональний зміст діяльності є одним з ефективних засобів профілактики захворювань й оздоровлення дитини. Надзвичайно важливо, щоб усі режимні моменти здійснювалися послідовно в один і той самий час. 

Щоб забезпечити фізичний розвиток дитини, доцільно враховувати прийоми, що стимулюють відновлення працездатності дитячого організмуКорисні вмивання, обтирання окремих частин тіла холодною водою, дихальні вправи, фізкультхвилинки тощо.

Складіть для дитини індивідуальний режим дня. Він може змінюватися залежно від потреб дитини та умов життя в сімї. Проте, тривалість сну і прогулянок на свіжому повітрі має залишатися незмінною.

Щоденно виконувати вправи ранкової гімнастики; під час прогулянок гратися в рухливі  ігритакі, як «Кеглі», «Влучи у ворота», «Серсо», «Кільцекид», «Класи», гратися з дорослими у бадмінтон, «городки», настільний теніс тощо; кататися на велосипедах двоколісному, триколісному; учити  плавати, ходити на лижах – старшим дітям кататися на санчатах з невисокої гірки, здійснювати прогулянки в ліс, парк (дитячий туризм).

Таким чином, правильний режим, повноцінне харчування, фізичне загартування – все це охороняє дитину від захворювання, дає їй щастя насолоджуватися красою навколишнього світу.

Міцне здоров’я дітей, живий характер, підготовка до життя в колективі буде доброю нагородою батькам за їх щоденну клопітку працю.