Основи здорового способу життя у дітей

Діти – це велике щастя для будь-якої сім’ї  Це і  щастя і радість, і  відповідальність.  Адже з появою дитини, нового члена сім’ї, «маленького сонечка», світ починає крутитися навколо нього, навколо однієї маленької людини. Виростити дитину, не так легко, як здається.

З давніх часів сім’я вважається необхідною умовою виховання людини, а батьки – головні вихователі дитини, найрідніші люди, покликанні забезпечити її щасливе сьогодення й майбутнє.

Роль сім’ї у вихованні дитини важко переоцінити й, безумовно, не можна замінити будь – якими іншими вихователями, адже сім’я – це колиска долі, у ній створенні всі умови для щастя дитини. Саме батьки відповідальні перед державою, людьми, своєю совістю, своїми дітьми за їхню долю та виховання.

Василь Сухомлинський зазначав, що суспільство – це величезний дім, спорудженний із маленьких цеглинок – сімей. Якщо ці цеглинки міцні, то міцний дім. Крихкі цеглинки – загроза для суспільства.

Родина завжди була й буде осередком становлення і розвитку особистості дитини. Саме в сім’ї повинні бути створенні всі умови для пізнання дитиною світу. Батьки вводять малят у складний світ людських стосунків, учать їх відрізняти добро від зла, хороше від поганого, виховують любов до того, що росте на землі, свого народу, рідної мови, культури.Саме в родині закладаються основи здоров’я маленької дитини. «Здорова родина – здорова й дитина». Саме з родини й завдяки їй дитина починає подорож у життя. І якими навичками щодо здорового способу життя володіють батьки, такою і виросте їхня дитина.

У сучасних умовах координація виховних дій сім’ї покладена на дитячий садок, і від того, як організавана і проведена робота з батьками вихованців, великою мірою залежить успішність їхнього навчання й виховання. 
                                                                                                    
Важливою складовою освітнього процесу нашого дошкільного закладу є організація роботи з батьками, сім’ями наших вихованців. І однією з найактуальніших тем нашого часу є взаємодія та зближення дошкільного закладу і сім’ї в роботі щодо застосування здоров`язбережувальних технологій, а також поширення напрацьованих у цьому напрямі досвіду й технологій.

Розпочинаючи роботу з батьками по оздоровленню дітей я поставила перед собою такі завдання:
  • сформувати у батьків правильне розуміння мети оздоровчих заходів для дітей;
  • здійснювати спільно з дошкільним закладом роботу щодо забезпечення всебічного розвитку дітей;
  • поширювати знання в різних напрямках педагогічної діяльності;
  • вивчати досвід сімейного виховання, поширювати його серед батьків та використовувати в діяльності дошкільного закладу.

Тісно співпрацюючи з сім’ями вихованців в плані оздоровлення, я впевнена, що лише спільними зусиллями дитячого садка та сім’ї можна формувати здоров’я дітей, адже вони наслідують своїх батьків у веденні здорового способу життя. Тому я керуюся порадами для батьків, які, на мою думку, будуть дуже цінними для них:

  • будьте добрим і гарним прикладом для своїх дітей у ставленні до свого здоров’я;
  • ведіть здоровий спосіб життя;
  • займайтесь фізичною культурою, виконуйте вранці гімнастику;
  • загартовуйтесь разом з дитиною;
  • більше бувайте на свіжому повітрі;
  • не паліть і не розпивайте спиртні напої у присутності дітей. Пам’ятайте: Вони повторять ваші дії!
  • дотримуйтесь режиму харчування. Зумійте переконати сина чи доньку споживати всі страви, навіть ті, які вони не люблять, але як є для них необхідними і корисними;
  • наповніть свою душу і серце любов’ю до всіх і до всього. Передайте це дітям. Більше усміхайтесь. Це запорука здорової сім’ї, власного здоров’я  та здоров’я ваших дітей.

Загартування, зміцнення здоров’я, досягнення повноцінного розвитку малюків – це основний зміст роботи дошкільного закладу. І лише спільними зусиллями дитячого садка та сім’ї можна формувати   здоров’я малят, бо вони наслідують своїх батьків у веденні здорового способу життя. І результатом успішної роботи по збереженню і зміцненню здоров’я дітей є той факт, коли існує тісна співпраця педагогів і батьків, коли вони – рівноправні партнери і союзники. А основою здоров’язберігаючого середовища сім’ї є звичайно почуття любові, любові між батьками, любові батьків до своїх дітей, любові дітей до своїх батьків.

Отже, саме дитячий садок і сім’я закладають основи здорового способу життя у дітей. І саме в сім’ї  і в дошкільному закладі дитині мають допомогти якомога раніше зрозуміти неминучу цінність здоров’я, спонукати її самостійно  й активно формувати, зберігати і примножувати своє здоров’я.